Nadat het vorig jaar vanwege corona niet kon werd woensdagmiddag de selectie van Amysoft Lycurgus voorgesteld aan businessclub leden en partners. De teampresentatie vond plaats in de showroom van Amysoft in Leek. De bijeenkomst stond in het teken van positivisme.
Op alle terreinen. Dat het na anderhalf jaar eindelijk weer mogelijk is om met publiek te spelen bijvoorbeeld, maar ook de jonge selectie met veel ambitie en energie. Coach Arjan Taaij maakte bekend dat de Amerikaan Austin Matautia de opvolger is van de wegens trieste familieomstandigheden vertrokken Craig Ireland. Voorzitter Arie Wink roemde de steun van alle partners door ten tijde van corona de club te blijven steunen. Een belangrijke basis om te overleven.
Mede door overheidssteun, de NOW gelden, is het gelukt om de begroting in stand te houden. Het bedrag van 70.000 euro is overigens nog niet definitief toegekend en is apart gezet. De bluearmy heeft een enorme metamorfose ondergaan. Tien nieuwe gezichten gaan er dit seizoen volop tegenaan. Spelers hadden positieve woorden over de start van de voorbereiding, de groepsdynamiek en de kansen om zich persoonlijk te ontwikkelen. Het lukte ook om telefonisch contact met Steven Ottevanger te hebben. De libero is met de Lange Mannen in Finland in voorbereiding op het Europees kampioenschap. Ottevanger had niets dan lovende woorden over zijn periode bij Oranje de afgelopen maanden.
Daarnaast is Amysoft Lycurgus een superclub geworden. In samenwerking met RTC Noord Volleybal worden talenten onder de hoede genomen om ze te ontwikkelen en klaar te stomen voor het hoogste niveau in Nederland. Assistent-coach Erik Noordijk neemt hierbij de coördinatie voor zijn rekening. Coach Arjan Taaij onderstreepte het belang, omdat het vanaf nu mogelijk is om een actieve rol te spelen in talentontwikkeling. Zo gaat Quin Bruins Slot dit weekend al mee naar Limburg en België om mogelijk minuten te maken in de eerste oefenwedstrijden. Andere talenten trainen ook al mee.
Gastheer Nanne Zuidema vertelde aan het begin dat Amysoft zich positief ontwikkelt en een sterke groei doorgemaakt heeft de afgelopen anderhalf jaar. Sportsponsoring is een wezenlijk onderdeel hiervan. Zo was het een positief verhaal en werd de hunkering om weer voor fans en publiek te spelen sterk gevoeld. Om dit vorm en inhoud te geven is besloten om de eerste thuiswedstrijd van het seizoen tegen Simplex SSS in MartiniPlaza te spelen. Aanvang 15.00 uur. De kaartverkoop hiervoor start binnenkort.

















