Nova Tech Lycurgus aan vooravond van historische Europese wedstrijd

Home » Nova Tech Lycurgus aan vooravond van historische Europese wedstrijd

De 60e Europese wedstrijd in de clubhistorie van Nova Tech Lycurgus is er eentje om in te lijsten. Een historisch duel is aanstaande, want nog nooit slaagde Nova Tech Lycurgus erin zich te plaatsen voor een kwartfinale in een Europees toernooi. En dan ook nog eens tegen één van de sterkste teams ter wereld van de laatste jaren. Het Italiaanse Cucine Lube Civitanova is woensdagavond 15 januari vanaf 19.30 uur de tegenstander in Martiniplaza.

Van de 59 voorgaande duels wist Nova Tech Lycurgus er in de loop der jaren spelend onder verschillende namen twintig te winnen, maar het reikte nooit verder dan de strijd om een plek bij de beste zestien.

Het begon allemaal in 2007 toen de club zich voor het eerst plaatste voor Europees volleybal. Toen ontbrak het aan geld en moest het debuut een jaar uitgesteld worden. Op zaterdagavond 11 oktober 2008 was het zover. AB Groningen Lycurgus  versloeg het Slowaakse Vk Chemes Hummené in de topsporthal van het Alfa-college met 3-1 (25-23, 27-25, 21-25, 25-23). Een week later toog de selectie en technische staf met de bus naar Slowakije om daar via een 15-10 gewonnen golden set de volgende ronde te bereiken.

Zo volgen in de loop der jaren nog vele Europese ontmoetingen. Met bijvoorbeeld in het seizoen 2015/2016 twee keer een expeditie naar Siberië tegen Ugra Surgut in de CEV-Cup en Fakel Novy Urengoy in de Challenge Cup. Destijds twee mondiale teams. Het waren ervaringen voor het leven. Het seizoen erop speelde Abiant Lycurgus op 2 november de eerste wedstrijd in de voorronde van de Champions League ooit. Middels een 3-0 zege Dobrudja 07 Dobrich uit Bulgarije. In de volgende voorronde was het Belgische Noliko Maaseik met twee keer 3-0 te sterk. In het seizoen 2017/2018 was Abiant Lycurgus heel dicht bij een plaats in de kwartfinale van de CEV-Cup. Na een kansloze 3-0 uitnederlaag bij Powervolleys Düren volgde op donderdag 21 december een spektakelstuk in Martiniplaza. Onder leiding van Wytze Kooistra kwam er een 3-1 zege op het scorebord en volgde een razend spannende golden set, die in 13-15 eindigde. Daar was de kwartfinale al heel dichtbij.

Vervolgens was 16 december 2020 een memorabele datum. Toen midden in de coronapandemie Europees in toernooien op locatie gespeeld werden. Het bracht Amysoft Lycurgus in Moskou waar dankzij een 3-2 nederlaag tegen het Roemeense C.S.A Arcadi Galati er na één wedstrijd een eind aan dit avontuur kwam. Een laatste memorabel duel is die tegen Calcit Kamnik, de oude ploeg van Uros Planinsic, op 16 november 2022. Na een kansloze 3-0 nederlaag in de heenwedstrijd zette Samen Lycurgus het Alfa-college Sportcentrum op zijn kop door zeer overtuigend met 3-0 te winnen en de golden set met 15-13 over de streep te trekken. Een waanzinnig mooie avond in de clubgeschiedenis.

En dan nu de confrontatie met Cucine Lube Civitanova. Nog nooit speelde Nova Tech Lycurgus Europees tegen een Italiaanse ploeg. Hiervoor kwamen de tegenstanders uit negentien andere landen. Voor iedereen die woensdagavond aanwezig is zal het een ervaring voor het leven zijn om één van de beste volleybalteams uit de laatste decennia in Groningen aan het werk te zien.

Gerelateerde nieuws berichten