Eerste thuiswedstrijd direct mooi affiche

Home » Eerste thuiswedstrijd direct mooi affiche

Na een competitiestart met twee uitduels is het komende zaterdag eindelijk zover dat Lycurgus Groningen zich presenteert aan het thuispubliek. In het Alfa-college Sportcentrum is Prima Donna Kaas Huizen vanaf 20.00 uur de tegenstander. Er zijn nog kaarten beschikbaar. Koop ze hier.

Na anderhalf jaar in Martiniplaza keert Lycurgus na de herstart terug naar het Alfa-college. De selectie traint er iedere dag en de locatie voelt dan ook vertrouwd om weer wedstrijden te spelen. De club is druk bezig om van de thuiswedstrijden een mooi volleybalfeest te maken met entertainment en ambiance wat je bij een topsportevenement mag verwachten. Met bijvoorbeeld nieuwe announcers die voor interactie met publiek en sfeer gaan zorgen.

Sportief is het een mooi affiche. Huizen was vorig jaar de verassing van het seizoen door zich in de reguliere competitie te plaatsen bij de beste vier en daarmee deelname aan de BeNe Conference afdwong. Voor Lycurgus is het eerste doel bij de eerste vier in de Eredivisie eindigen en in dat kader is PDK Huizen een concurrent.

Lycurgus begon de competitie met een 3-1 nederlaag bij kampioen Orion Stars en boekte afgelopen weekend een prima 3-1 zege in Barneveld bij Simplex SSS. Na een matige eerste set denderde de ploeg van coach Sam Gortzak met dominant spel over de thuisploeg heen. Met Coltyn Liu en Jo Gladsoy Sunde als belangrijkste puntenmachines met respectievelijk 21 en 20 punten. Het niveau vanaf de tweede set belooft veel goeds voor wat gaat komen dit seizoen.

Deze week werd ook de komst van Mats Wiegers als tweede libero bekend. De 19-jarige speler uit Deventer wil investeren in zichzelf door veel te kunnen trainen in een topsportprogramma. Dat kan bij Lycurgus en gezien de krappe selectie is een extra libero meer dan welkom. Wiegers zit tegen Huizen voor de eerste keer bij de wedstrijdselectie.

De gasten staan voor het tweede seizoen onder leiding van Arno van Solkema en begonnen met een 3-2 zege in Limburg bij Numidia VC Limax. Afgelopen weekend was Sliedrecht Sport in Huizen met 3-2 te sterk. Bij PDK Huizen is het een weerzien met Luuk Hofhuis en Arjan Westra. Westra is bezig aan zijn tweede seizoen en Hofhuis is na een jaar Limax neergestreken in Huizen. Jorrit Sybrandy is ook geen onbekende. De diagonaal trainde in het verleden wel mee bij Lycurgus en is van Sudosa Assen overgestapt naar PDK.

In de voorbereiding won Lycurgus in Haulerwijk tijdens de eerste oefenwedstrijd van het seizoen met 4-1 van Huizen. De statistieken zijn sinds de entree op het hoogste niveau van de formatie uit Huizen in het voordeel van Lycurgus. Alle acht ontmoetingen eindigden in een zege. Vorig seizoen troffen beide ploegen elkaar vier keer. In Groningen won Lycurgus twee keer met 3-0 en in Huizen eindigde het telkens in een 3-2 overwinning.

Foto: Carin Rouw

Gerelateerde nieuws berichten