Het is dichtbij, maar toch ook nog zover weg. De finale om de landstitel. In een loeispannende kampioenspoule is het Samen Lycurgus gelukt om met nog twee speelrondes te gaan de leiding te nemen. Om voor de negende keer in de historie te mogen strijden om het landskampioenschap moeten nog twee hordes genomen worden. Zaterdagavond te beginnen tegen Draisma Dynamo.
De inzet is even uitdagend als simpel. Met 3-0 of 3-1 winnen geeft toegang tot het ultieme podium van het seizoen. Ieder ander resultaat betekent zeer waarschijnlijk dat komende zaterdag in Doetinchem tegen de andere concurrent Active Living Orion de beslissing valt. Feit is dat van de drie nog overgebleven kandidaten er eentje af gaat vallen. De mannen van coach Arjan Taaij hebben er hard voor gewerkt om bovenaan te komen en hebben nu de troefkaarten zelf in handen om het finaleticket te grijpen.
In de wetenschap dat het in de vier eerdere ontmoetingen dit seizoen altijd in een vijfde set beslist is. Samen Lycurgus stond één keer aan de goede kant van de score. Dat was toevallig wel op het moment dat de eerste prijs van het seizoen te rapen viel. Op 17 december gaf de regerend bekerwinnaar een 2-1 voorsprong in sets uit handen, maar maakte het in de vijfde set met 15-10 af. Inmiddels zijn we bijna vier maanden verder en is gebleken dat Samen Lycurgus heel lastig te verslaan is. Slechts één keer dit seizoen in ruim dertig officiële competitieduels gingen de Groningers zonder punten van het veld. Dat was op 11 december in de uitwedstrijd tegen Orion, 3-1 verlies.
Het is volstrekt speculeren welke kant het op gaat rollen. Beide ploegen zijn aan elkaar gewaagd. En het zijn vaak slechts een paar ballen die het verschil maken. Samen Lycurgus heeft vorig weekend vertrouwen meegenomen uit Limburg door op redelijk overtuigende wijze de lastige uitwedstijd bij Numidia VC Limax met 3-0 te winnen. Dynamo verloor in eigen hal met 3-2 van Orion en ging de week daarvoor met dezelfde cijfers bij Sliedrecht Sport onderuit. Het momentum lijkt met drie zeges op rij derhalve bij Samen Lycurgus te liggen. Het zou in ieder geval erg fijn zijn om de eerste de beste kans direct te grijpen en de spanning niet nog verder te hoeven laten oplopen.
















